Leader hírek

2012.09.27.

LEADER-aktualitások

Szél Adriánt, a Kertészek Földje Akciócsoport Egyesület munkaszervezet vezetőjét kérdezzük arról, hogy milyen aktualitásai vannak a LEADER Akciócsoportnak?

2012 nyarán volt lehetőség 5000 főnél kisebb, nem városi rangú településekről pályázatot benyújtani turizmus fejlesztésére, illetve nem mezőgazdasági kötődésű mikrovállalkozások fejlesztésére. Bár több pályamunkára számítottunk, a meghirdetett keretösszegünk erejéig érkeztek be pályázatok. Bízunk benne, hogy sikerül a térség rendelkezésére álló forrásokat kipályáztatni. Az alábbi táblázat összesíti a beérkezett pályázatokat és igényelt támogatásokat:

Jogcím

Rendelkezésre álló keretösszeg

Igényelt támogatás

Pályázatok száma

Mikrovállalkozások fejlesztése

30 759 318 Ft

31 099 125 Ft

5

Turizmus Fejlesztése

101 214 857 Ft

100 996 540 Ft

3

Mikor várható a falufejlesztésre és vidéki örökség megőrzésére kiírandó pályázat?

Legutolsó információnk alapján 2012 október 15- november 15 között lehet majd pályamunkákat benyújtani ezen két célterületre. Falufejlesztésre 30 millió Ft-os (ezen belül lehet pályázni parkrendezésre, nem kötelező önkormányzati feladatot ellátó épületek külső felújítására, piacra maximum 10 m Ft-ot, játszótérre max 5 m Ft-ot), vidéki örökségre 80 millió Ft-os keretösszeget pályáztatunk szét. Vidéki örökség jogcímen belül várhatóan ismét a templomfelújítások lesznek a legnépszerűbbek, maximum 10 m Ft-ot lehet majd pályázni az Akciócsoport területén.

Köszönjük a tájékoztatást!