MUNKA-VÁLLALOM információk

2011.06.08.

MUNKA-VÁLLALOM információk

Elnyúló engedélyezési folyamat lezárásaként Medgyesegyháza Város Önkormányzatát 2011. június 6-án a Békés Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja nyilvántartásba vette, mint magán-munkaközvetítő, így lehetőség nyílt honlapunkon a MUNKA-VÁLLALOM rovat beindítására. Mikor az ötlet megszületett sajnos mi sem voltunk tisztában azzal, hogy ennyi jogi problémát vet fel a dolog és ilyen hosszas időbe fog telni mire elindulhat-e tevékenység. Ezúton is szeretnénk elnézést kérni a lakosságtól az elhúzódó üzembe helyezésért, mely miatt az új honlap indítása is késett. Reméljük, hogy az új funkció sokak számára hasznosnak fog bizonyulni és ezzel is adhatunk némi reményt azoknak akik tartósan munkanélküliek. Reméljük továbbá azt is, hogy a tevékenység sikeres lesz, hiszen a mi sikerünk az Önök munkaerőpiaci sikerein alapulhat.

A rovat jelenleg csak kisebb regisztrált létszámmal működik, de a közeljövőben tervezzük még több száz Medgyesegyházi és Bánkúti a Munkaügyi Központnál regisztrált álláskereső megnyilatkoztatását az adatbázisunkba való bekerüléssel kapcsolatban. A jövőbeli tervek között szerepel egy munkáltatói adatbázis kialakítása is, melyben az álláskeresők böngészhetnének.

Hogyan lehet felkerülni az álláskeresők listájára?

Szeretnénk ezúton is tájékoztatni a Medgyesegyházi és Bánkúti lakosokat, hogy a rendszerünkbe való bekerülés teljesen ingyenes, semmilyen kötelezettséggel nem jár és kizárólag csak az Önök érdekét szolgálja. A felkerülésre egy egyszerű nyilatkozat kitöltésével van lehetőség. A nyomtatvány tartalmazza, hogy az illető hozzájárul-e, hogy felkerüljön az oldalra mint álláskereső, vagy sem. A dokumentum mind igenlő mind nemleges válasz esetén kitöltendő. Az adatbázisban szereplő személyeknek kizárólag azon adatai kerülnek ki a weblapra, amelyek elhelyezkedés és álláskeresés vonatkozásában elengedhetetlenek, így: név, elérhetőségek - cím és telefonszám -, iskola végzettség és szakképesítés, valamint, hogy milyen tevékenység, ágazat területén szeretne elhelyezkedni a jelentkező.

A jelentkezéshez szükséges nyomtatvány letölthető az oldalról, illetve kérhető a Polgármesteri Hivatalban - a titkárságon valamint Pete Csabánál (pénzügyi iroda a lépcső mellett). A kitöltött lapot a fenti személyeknél lehet leadni. A jelentkező adatai 1 munkanapon belül feltöltésre kerülnek.

A keresővel kapcsolatos információk

Az összes listázása menüponttal megjelenítésre kerül az összes adatbázisunkban szereplő jelentkező, a könnyebb átláthatóság érdekében oldalanként 9 fős bontásban. A keresővel minden az oldalon megjelenített adatra kereshetünk. Tehát nem csupán név szerinti szűrésre van lehetőségünk, hanem megadhatunk bármilyen kritériumot - iskolai végzettség, szakképesítés stb.