Pályázati felhívás

2013.02.27.

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

medgyesegyházi civil szervezetek számára

1. Medgyesegyháza Város Önkormányzatának Képviselő-testülete pályázatot hirdet medgyesegyházi civil szervezetek számára.

• 1.1. Támogatható civil szervezet e pályázat tekintetében:
    • az egyesülési jogról szóló 1989. évi II. törvény alapján létrejött, jogi személyiséggel bíró társadalmi szervezet, szövetség (kivéve a pártot, a munkaadói és munkavállalói érdek-képviseleti szervezetet, a biztosító egyesületet, valamint az egyházat),
    • a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény alapján létrejött, jogi személyiséggel bíró alapítvány (ide nem értve a közalapítványt, valamint Medgyesegyháza Városi Önkormányzata intézményének alapítványát), valamint
  • 1.2. Csak olyan szervezetek támogathatók, melyek a helyi közösség érdekeit és céljait szolgálják, a medgyesegyházi személyek széles körét érintik.

2. A támogatásra rendelkezésre álló 2013. évi keretösszeg: 1.900.000 Ft, amely pénzbeli működési támogatás

• 2.1. Pénzbeli működési támogatás (vissza nem térítendő)

Pénzbeli működési támogatásra pályázhatnak azok a civil szervezetek, melyek igazoltan legalább 1 éve működnek.

A pénzbeli működési támogatás kizárólag a pályázó szervezet fenntartásához kapcsolódó dologi kiadások fedezésére használható fel.

Támogatási időszak:

A támogatás a pályázat benyújtásának időpontja és 2013. december 31. közé eső időszakban felmerült dologi költségekhez nyújtható.
A pályázatban csak a támogatási időszakot terhelő költségekre vonatkozó számlák számolhatók el, melyek pénzügyi teljesítésének az elszámolási időszak végéig meg kell történnie.

A pályázó csak 1 alkalommal pályázhat, a pályázati felhívás adott éven belüli esetleges többszöri megjelenése esetén is. Kivéve, ha benyújtott pályázati igénye elutasításra került a korábbi elbírálásnál.
A döntéshozó a támogatást a kértnél alacsonyabb mértékben is megállapíthatja.

3. A pályázat kizárólag az önkormányzat honlapjáról (www.medgyesegyhaza.hu) letölthető

• pályázati adatlapon,
  • regisztrációs nyilatkozattal,
  • egyéb nyilatkozatokkal illetve dokumentumok csatolásával nyújtható be.

4. A pályázatok benyújtásának határideje: 2013. március 20. 16.00 óra

5. A pályázatok benyújtásának módja:

• A pályázatot 2 példányban (1 eredeti, 1 másolat), zárt borítékban a következő címre kell küldeni: Medgyesegyháza Közös Önkormányzati Hivatal 5666 Medgyesegyháza, Kossuth tér 1.
    A borítékon fel kell tüntetni a „Civil pályázat” szöveget.

6. A pályázatokat elbírálja: Medgyesegyháza Városi Önkormányzata Képviselő-testülete

7. Az elbírálás ideje: 2013. márciusi testületi ülés

8. A nyertes pályázókkal elszámolási kötelezettséget is tartalmazó támogatási szerződést köt az önkormányzat. E kötelezettségnek a megvalósított projektről, felhasználásról szóló pénzügyi és szakmai beszámolóval, valamint bizonylatok csatolásával kell eleget tenni. A szöveges beszámolót elektronikus formában is meg kell küldeni a medgyes@medgyesegyhaza.hu e-mail címre.

Amennyiben

• a támogatási összeg nem a szerződésben foglalt célra kerül felhasználásra, vagy
  • a beszámolást elmulasztják határidőre benyújtani, vagy
  • a felhasználás nincs megfelelően, számlákkal igazolva,
    úgy az a támogatási összeg azonnali visszafizetését vonja maga után, és újabb támogatási pályázat tárgyévi valamint az azt követő évi benyújtására nincs lehetőség.

A pályázati feltételekkel, tudnivalókkal kapcsolatban további felvilágosítás a Polgármesteri Hivatalban kérhető. (Tel.: 68/440-000)

Medgyesegyháza, 2013. február 27.

Ruck Márton
polgármester sk.