Tájékoztató termelői piac megnyitásáról

2013.05.16.

Medgyesegyházi termelői piac

Tájékoztatjuk Medgyesegyháza őstermelőit, kistermelőit, hogy 2013. június 15-től a Medgyesegyházi Vízmű Településüzemeltető és Ivóvíz-szolgáltató Közhasznú Nonprofit Kft. üzemeltetésében termelői piac nyílik Medgyesegyházán.

A termelői piac helye a Medgyesbodzási út mellett, a volt Békés Kft. telephelye előtt kialakított szilárd burkolattal, világítással, minden szükséges infrastruktúrával ellátott terület.

A termelői piacon csak az az őstermelő vagy kistermelő árusíthat, aki a településen rendelkezik állandó lakhellyel, vagy Medgyesegyháza város 40 km-es körzetén belül lakik.

A piac megnyitásának célja az, hogy a korábbi években a Deák Ferenc utcában kialakult illegális „piac” helyett kulturált és szabályozott, jogilag megfelelő kereteket biztosítson az önkormányzat a termelők részére az általuk megtermelt áru értékesítésére.

A piacon a helyhasználatért használati díjat kell a termelőknek fizetniük, amely a piac működési költségeit fogja fedezni. A díjszabás kialakítása folyamatban van.

Felhívjuk a termelők figyelmét arra, hogy a termelői piac megnyitásával egyidejűleg az önkormányzat és a hatóságok a Deák Ferenc utcában az illegális kereskedelmi tevékenység ellen minden eszközzel fel fognak lépni.

Nadabán János
ügyvezető