Leader aktualitások

2013.07.17.

LEADER pályázatok aktualitásai!

Mint sokan tudják Medgyesegyházán, a Darányi Ignác Terv keretén belül zajló LEADER program harmadik körös meghirdetésése május 29-én megtörtént, hatalmas érdeklődést váltva ki a helyi gazda –és civil társadalom képviselői között.
A projekt adatlapok leadására meghirdetett első napon már 107 db, a mai napig (07.17) pedig már 277 db projekt adatlap érkezett be a Helyi Bíráló Bizottsághoz!
A benyújtott projekt adatlapok természetesen benyújtott pályázatok formáját öltötték fel később, a benyújtott pályázatok ügyintézését megkezdtük.
Összefoglalóan elmondható, hogy nagyon jó minőségűek a pályázatok, 10% aatti az elutasítási arány – bár típushibának tekinthető az árajánlatok hibája, illetve építési beruházásoknál egyes műszaki dokumentum hiánya. Sajnos néhányan úgy nyújtottak be pályázatot, hogy az MVH-nál a pénzügyi regisztrációjukat nem rendezték.
A legnépszerűbb pályázati kiírás- várakozásunknak megfelelően- a kertészeti/állattartó őstermelőknek szóló kisértékű eszközbeszerzési lehetőség volt. Szintén sok pályázat érkezett be a nem mezőgazdasági jellegű mikrovállakozások eszközbeszerzésére, illetve a civil szervezetek eszközbeszerzésére.
A beérkezett pályázatok alapján több településen kiépülhet/fejleszthető lesz a térfigyelő kamerarendszer, illetve kiépül ezek központja a Mezőkovácsházi Rendőrkapitánysággal együttműködve. Már meglévő közösségi terek felújítására is számos elképzelés érkezett be.
Kiemelnénk, hogy a kezdeti nagy lelkesedést egy kisebb leállás követi, a projektadatlapok benyújtása a nyári időszakban lelassult. A Helyi Bíráló Bizottsági ülésünk ennek megfelelően akkor lesz megtartva, amikor kellő számú projekt adatlap összegyűlik.

Kérünk mindenkit, aki a pályázati lehetőség iránt érdeklődik, a projekt adatlap elkészítésével, benyújtásával kapcsolatosan problémája van, keresse irodánkat, a 68/440-172 telefonszámon!