Leader aktualitások

2013.08.15.

LEADER pályázatok aktualitásai!

Mint sokan tudják Medgyesegyházán, a Darányi Ignác Terv keretén belül zajló LEADER program harmadik körös meghirdetésése május 29-én megtörtént, hatalmas érdeklődést váltva ki a helyi gazda –és civil társadalom képviselői között.
A projekt adatlapok leadására meghirdetett első napon már 107 db, a mai napig (08.15) pedig már 303 db projekt adatlap érkezett be a Helyi Bíráló Bizottsághoz!
A benyújtott projekt adatlapok természetesen benyújtott pályázatok formáját öltötték fel később, a benyújtott pályázatok ügyintézését megkezdtük, folyamatosan zajlanak.
Összefoglalóan elmondható, hogy nagyon jó minőségűek a pályázatok, a korábbi 10% alatti elutasítási arány is jelentősen lecsökkent.
A legnépszerűbb pályázati kiírás- várakozásunknak megfelelően- a kertészeti/állattartó őstermelőknek szóló kisértékű eszközbeszerzési lehetőség volt. Szintén sok pályázat érkezett be a nem mezőgazdasági jellegű mikrovállakozások eszközbeszerzésére, illetve a civil szervezetek eszközbeszerzésére.
A beérkezett pályázatok alapján több településen kiépülhet/fejleszthető lesz a térfigyelő kamerarendszer, illetve kiépül ezek központja a Mezőkovácsházi Rendőrkapitánysággal együttműködve. Már meglévő közösségi terek felújítására is számos elképzelés érkezett be.
Kiemelnénk, hogy az érdeklődés egy nyári visszaesést követően az érdeklődés ismét megugrott, ez bizonyára köszönhető az augusztus 31.-ei leadási véghatáridőnek is. A soron következő Helyi Bíráló Bizottsági ülésünk ennek megfelelően holnap, 08.16-án lesz, míg az utolsó HBB ülés dátuma 08.29 lesz!

Kérünk mindenkit, aki a pályázati lehetőség iránt érdeklődik, a projekt adatlap elkészítésével, benyújtásával kapcsolatosan problémája van, keresse irodánkat, a 68/440-172 telefonszámon!