Bursa Hungarica

2013.10.14.

Pályázati Felhívás !

Medgyesegyháza Városi Önkormányzat csatlakozott a Bursa Hungarica Felsőoktatási Ösztöndíjrendszerhez, ezért

Pályázatot

ír ki felsőoktatási tanulmányokat folytató hallgatók („A” típusú pályázat) – és a felsőoktatási intézménybe jelentkezők ( „B” típusú pályázat ) számára.

A részletes Pályázati kiírás elérhető az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő oldalán. A pályázati regisztráció a következő hivatkozáson érhető el.

Bursa Hungarica „A” és „B” típusú ösztöndíj pályázat feltételei :

• Lakóhely a pályázatot meghirdető települési önkormányzat területén;
  • hátrányos szociális helyzet;
  • felsőoktatási hallgatói jogviszony igazolható megléte (a pályázati kiírásban részletezett feltételeknek megfelelően).

„ B” típusú pályázó esetén a fentieken kívül szükséges még:

• a pályázó büntetőjogi felelősség tudatában tett nyilatkozat, hogy a pályázati űrlap benyújtásakor felsőoktatási intézménybe még nem nyert felvételt,
  • Hozzájáruló nyilatkozat, hogy a felsőoktatási oktatási intézménybe történő felvételi eredményéről az Oktatási Hivatal a Támogatáskezelőnek, illetőleg a támogató Önkormányzatnak tájékoztatást nyújtson.

A fenti feltételek meglétét igazoló dokumentumokat a medgyesegyházi Polgármesteri Hivatalban Nagy Lászlónénál lehet leadni személyesen 2013. október 14- től.

A pályázat benyújtásának végső határideje: 2013. november 15.

Városi Önkormányzat