Tűzifa természetben juttatása

2013.11.20.

Tájékoztató a szociálisan rászorulók tűzifa természetbeni juttatásának feltételeiről.

Medgyesegyháza Városi Önkormányzat Képviselő-testülete 2013. november 19-én megtartott ülésén rendeletben szabályozta a szociálisan rászorulók részére biztosítandó tűzifa természetbeni juttatásának feltételeit.

A rendelet megalkotása az 57/2013.(X.4.) BM. rendeletben meghatározott szempontok alapján történt.

Tűzifa természetbeni juttatására jogosult aki a szociális törvény szerinti aktív korúak ellátására, időskorúak járadékában vagy lakásfenntartási támogatásban részesül, vagy családjában halmozottan hátrányos helyzetű gyermeket nevel, feltéve hogy kérelmező háztartásában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 100 %-át ( 28.500,- Ft. ) egyedülálló esetében az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150 %-át ( 42.750,- Ft. )

Kérelmező és a háztartásában élő személyek jövedelmének igazolására az aktív korúak ellátásában, időskorúak járadékára és lakásfenntartási támogatásban részesülő 2013. évben benyújtott kérelméhez csatolt jövedelemigazolások kerülnek felhasználásra, kivéve ha a háztartásban a jövedelmi viszonyok megváltoztak. Aktív korúak esetében a háztartásban élők előző havi jövedelemigazolásai szükségesek.

Tűzifa természetbeni juttatásában az előírt feltételeken túl az részesülhet, aki az általa lakott lakás fűtését fafűtéssel biztosítja.

Az igényeket az arra rendszeresített nyomtatványon

2013. november 20-tól 2013. december 10-ig

lehet benyújtani a Közös Önkormányzati Hivatal 4. számú irodájába. A határidő elmulasztása jogvesztő.

Az igények elbírálása Medgyesegyháza Városi Önkormányzat Képviselő-testületének Szociális és Oktatási Bizottsága hatáskörébe utalt. A bizottság a kérelmek feldolgozását követően, a benyújtási határidő után 2013. december 10-ét követően dönt a támogatási igényekről. A tűzifa lakcímre történő kiszállítását az Önkormányzat biztosítja.
A tűzifát szállító erdőgazdaság előzetes tájékoztatása alapján a nagy mennyiségű megrendelésre tekintettel várhatóan 2014. elején tudja a tűzifát biztosítani, így annak kiszállítása a megérkezést követően történik.

Medgyesegyháza, 2013. november

Közös Önkormányzati Hivatal