Kormányhivatal sajtóközlemény

2014.01.07.

Kormányablak a békéscsabai vasútállomáson

Erdős Norbert: Megkezdődött a MÁV állomásfejlesztési programja

Megkezdődött a MÁV Zrt. állomás- és integrált ügyfélszolgálati fejlesztési programja – tudtuk meg Erdős Norberttől, a Békés Megyei Kormányhivatalt vezető kormánymegbízottól, országgyűlési képviselőtől.

Erdős Norbert elmondta: a projekt magában foglalja 10 állomás fő utasforgalmi épületének felújítását, átépítését, köztük a békéscsabaiét, 17 helyen kormányablakot alakítanak ki, így Békés megye székhelyén is. A beruházások célja az állagmegóvás mellett a MÁV szolgáltatási színvonalának és az egyre nagyobb számú utazóközönség elégedettségének növelése.

Békéscsabán kívül, Budapesten Zuglóban, Kőbánya alsón, Kőbánya-Kispesten, Rákoson, Rákoshegyen, vidéken Pécsett, Kaposvárott, Tapolcán, Keszthelyen, Balatonszentgyörgyön újítják fel az állomásokat.
Új kormányablakok vasútállomásokon a fővárosban a Nyugati, a Keleti, a Déli pályaudvaron, vidéken Érd alsón, Vácott, Győrött, Székesfehérvárott, Kaposvárott, Pécsett, Cegléden, Szolnokon, Kecskeméten, Szegeden, Békéscsabán, Debrecenben, Nyíregyházán és Miskolcon nyílnak.

Az állomásfejlesztés második üteme a 2014-2020 közötti európai uniós költségvetési időszakban lehet. Abban a hét évben 30 milliárd forintból 60 állomás fő utasforgalmi épületét, létesítményeit újítanák meg, illetve építenék át.

Az állomások felújítása fontos a vidékünkről alkotott kép kialakításának szempontjából is, hiszen sok, vasúton érkező turista ott szerzi első benyomásait.

– Békés megye ezzel a vasúti fejlesztési program részesévé vált, amelyhez ráadásul kormányablakok kialakítása is kapcsolódik a közigazgatás átalakításának jegyében. Vasútállomásokon ideális kormányablakokat nyitni, mert e helyszínek forgalmasak és jól megközelíthetőek – nyilatkozta a kormánymegbízott.

Békés Megyei Kormányhivatal