LEADER Hírek

2014.01.22.

MEDGYESI LEADER-HÍREK!

A Darányi Ignác Terv keretén belül megvalósuló LEADER program 2013 évben benyújtott pályázatainak a támogató határozatainak a kiküldése tavaly novemberben megkezdődtek, nagyrészt az év végére le is zárultak. A közel 304 nyertes pályázó közül tavalyi év december 31.-éig mintegy 70 pályázó adott be kifizetési kérelmet.

Már korábban is jeleztük, hogy a pályázatok formai értékelése lezárult, és az elnökségünk október elejét követően, több döntésével mindösszesen 304 pályázatot tudott támogatni.

Az Irányító Hatóságtól kapott plusz források eredményeként lehetővé vált, hogy olyan döntés születhessen, hogy lényegében minden, formailag megfelelő benyújtott pályázat támogathatóvá válik!

A döntés értelmében 230 nyertes üzleti célú nyertes pályázó lesz, összesen mintegy 142m Ft értékben. Közösségi célú pályázatoknál a meghozott döntések alapján 74 db nyertes pályázó részesül támogatásban, 196 millió Ft összértékben. Ezen forrásokból kiépítésre, bővítésre kerül több településen térfigyelő kamerarendszer, a mezőkovácsházi rendőrkapitányságon kiépíthetjük a térfigyelő rendszerek jog- és szakszerű, élőerős felügyeletét, illetve majdnem mind a 19, hozzánk tartozó településen modernizálódik az infrastruktúra, megteremtődnek, modernizálódnak a helyi életminőséget szolgáló infrastruktúra tárgyi feltételei. Kísérleti jelleggel kiépül az idősek távfelügyeleti rendszere is, mely azért újdonság, mert a hálózathoz nem csak a szocálisan rászoruló idősek csatlakozhatnak.

Medgyesegyházán is számos fejlesztés megvalósul, így egy-egy filagóriával bővül a szociális otthon és a művelődési ház udvara, megújul a művelődési ház nagyterme és előtere, illetve egy helyi civil szervezet kialakít egy sportolási lehetőséget biztosító klubhelyiséget. Emellett a sportegyesület is új eszközöket vásárolhat, javul a vadásztársaság tárgyi ellátottsága is – és még számos kisebb eszközbeszerzés is megtörténhet. Kiemelendő, hogy a közbiztonság javítása érdekében kibővül a meglévő térfigyelő kamerarendszer, a bánkútiak és a lászlótelepi lakosság is nagyobbb biztonságban érezheti majd magát és vagyonát.

A pályázók segítése érdekében számos fórumot tartottunk, ami meglátásunk szerint elérte a remélt hatást, hiszen december 31.-éig mintegy 70 pályázó benyújtotta a kifizetési kérelmét, ezek adminisztratív és –amennyiben szükgéses- helyszíni ellenőrzései hamarosan megkezdődnek.

Ezúton is fontosnak tartjuk kiemelni, hogy a munkaszervezeti irodánk hatékony segítséget tud kínálni mind a kifizetési kérelmek benyújtásában, mind az arculati táblák elkészítésében. Kérünk minden pályázót, hogy bármilyen kérdés esetén forduljunk irodánkhoz, keressék munkatársainkat, lehetőség szerint látogassák az irodánk által szervezett kifizetési fórumokat!