LEADER hírek

2014.04.29.

TURISZTIKAI FEJLESZTÉSEK DÉL-BÉKÉSBEN!

A Darányi Ignác Terv keretén belül zajló turizmusfejlesztési program 2013 évi pályázati kiírásra benyújtott pályázatok formai és szakmai értékelése lezárult, az elnökség döntése alapján a szigorú formai vizsgálaton megfelelőnek bizonyuló minden pályázat támogatást kapott.

A 2013 év végén megjelent, 104/2013 (XI.14) VM Rendelet alapján ismételten lehetőség nyílt pályázatokat benyújtani szálláshely-fejlesztésekre, illetve turisztikai szolgáltatások fejlesztésére, nem városi rangú településekről.

Összesen 10 db pályázatot nyújtottak be egyesületünkhöz, melyből a formai vizsgálatok lezárását követően hat db pályamunkát minősíthetett felettes szervünk, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal megfelelőnek. Az elnökségünk a források felhasználásának maximalizálása érdekében azt a döntést hozta, hogy mind a hat pályázatot támogatásban részesíti.

A pályázatok lezárásaként a támogató határozatok a már postázásra is kerültek. A fejlesztések hatására Pusztaottlakán az ifjúsági szálláshely kibővülhet egy konditeremmel, illetve megépülhet egy helyi termékeket bemutató agrobemutató létesítmény. A horgászturizmus jegyében egy új éület épülhet fel Nagykamaráson, a Boda-tó partján, illetve Végegyházán is létesülhet egy horgász-tó. Ez utóbbi fejlesztés mellék-eredményeként, a kitermelt földdel egykori iparterület rekultivációja is megvalósítható. Pályázati támogatással ifjúsági szálláshely épül ki Szabadkígyóson, amely a Wenckheim-kastély a szabadkígyósi lovas-hagyományok kihasználását segíti elő. Szép célokat tűzött ki a kaszaperi pályázó pályázata is, amely a Száraz-ér partjánál, egy kunhalom területén kíván történeti emlékparkot kiépíteni, ahol bemutatásra kerülhet a szarmata-kortól kezdve egészen az Árpád-korig a kor jellegzetes éülete, használati eszközei.

Továbbra is kérünk és biztatunk mindenkit, hogy bármilyen kérdés, észrevétel esetán keresse a munkaszervezetünk irodáját!

Kertészek Földje

Akciócsoport Egyesült