Tájékoztató

2014.11.27.

Tájékoztató a szociálisan rászorulók tüzelőanyag
( szén ) természetbeni juttatásának feltételeiről.

Medgyesegyháza Városi Önkormányzat Képviselő-testülete 2014. november 25-én megtartott ülésén rendeletben szabályozta a szociálisan rászorulók részére biztosítandó tűzifa természetbeni juttatásának feltételeit.

A rendelet megalkotása az 46/2014.(IX.25.) BM. rendeletben meghatározott szempontok alapján történt.

Tüzelőanyag ( szén ) természetbeni juttatására jogosult aki a szociális törvény szerinti aktív korúak ellátására, időskorúak járadékában vagy lakásfenntartási támogatásban részesül, vagy családjában halmozottan hátrányos helyzetű gyermeket nevel, feltéve hogy kérelmező háztartásában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 100 %-át ( 28.500,- Ft. ) egyedülálló esetében az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150 %-át ( 42.750,- Ft. )

Kérelmező és a háztartásában élő személyek jövedelmének igazolására az aktív korúak ellátásában, időskorúak járadékára és lakásfenntartási támogatásban részesülő 2014. évben benyújtott kérelméhez csatolt jövedelemigazolások kerülnek felhasználásra, kivéve ha a háztartásban a jövedelmi viszonyok megváltoztak. Aktív korúak esetében a háztartásban élők előző havi jövedelemigazolásai szükségesek.

Tűzifa természetbeni juttatásában az előírt feltételeken túl az részesülhet, aki az általa lakott lakás fűtését vegyes ( fa/szén) fűtéssel biztosítja.

Az igényeket az arra rendszeresített nyomtatványon

2014. november 26-tól 2014. december 13-ig

lehet benyújtani a Közös Önkormányzati Hivatal 4. számú irodájába. A határidő elmulasztása jogvesztő.

Az igények elbírálása Medgyesegyháza Városi Önkormányzat Képviselő-testületének Szociális és Oktatási Bizottsága hatáskörébe utalt. A bizottság a kérelmek feldolgozását követően, a benyújtási határidő után 2014. december 13-át követően dönt a támogatási igényekről. A tüzelőanyag lakcímre történő kiszállítását az Önkormányzat biztosítja.

Medgyesegyháza, 2014. november 26.

Közös Önkormányzati Hivatal
Medgyesegyháza