Pályázati felhívás civil szervezetek részére

2015.03.02.

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

medgyesegyházi civil szervezetek, számára

1. Medgyesegyháza Város Önkormányzatának Képviselő-testülete pályázatot hirdet medgyesegyházi civil szervezetek számára.

1.1. Támogatható civil szervezet e pályázat tekintetében:

Medgyesegyháza Város közigazgatási területén működő,

• a civil szervezetek bírósági nyilvántartásáról szóló 2011. évi CLXXXI. törvény alapján Magyarországon nyilvántartásba vett civil szervezetek – kivéve a kölcsönös biztosító egyesületet és a szakszervezetet,
  • valamint a lelkiismereti és vallásszabadság jogáról, valamint az egyházak, vallásfelekezetek és vallási közösségek jogállásáról 2011. évi CCVI. törvény alapján bejegyzett egyházak.

1.2. Csak olyan szervezetek támogathatók, melyek a helyi közösség érdekeit és céljait szolgálják, a medgyesegyházi személyek széles körét érintik.

2. A támogatásra rendelkezésre álló 2015. évi keretösszeg: 4.000.000 Ft, amely pénzbeli működési támogatás.

2.1. Pénzbeli működési támogatás (vissza nem térítendő)

Pénzbeli működési támogatásra pályázhatnak azok a civil szervezetek, melyek igazoltan legalább 1 éve működnek.

A pénzbeli működési támogatás kizárólag a pályázó szervezet fenntartásához kapcsolódó dologi kiadások fedezésére használható fel.

Támogatási időszak:

A támogatás a pályázat benyújtásának időpontja és 2015. december 31. közé eső időszakban felmerült dologi költségekhez nyújtható.
A pályázatban csak a támogatási időszakot terhelő költségekre vonatkozó számlák számolhatók el, melyek pénzügyi teljesítésének az elszámolási időszak végéig meg kell történnie.

A döntéshozó a támogatást a kértnél alacsonyabb mértékben is megállapíthatja.

3. A pályázat kizárólag az önkormányzat honlapjáról (www.medgyesegyhaza.hu) letölthető

• pályázati adatlapon,
  • regisztrációs nyilatkozattal,
  • egyéb nyilatkozatokkal illetve dokumentumok csatolásával nyújtható be.

4. A pályázatok benyújtásának határideje: 2015. március 17. 16.00 óra

5. A pályázatok benyújtásának módja:

A pályázatot 2 példányban (1 eredeti, 1 másolat), zárt borítékban a következő címre kell küldeni:
Medgyesegyházi Polgármesteri Hivatal 5666 Medgyesegyháza, Kossuth tér 1.
A borítékon fel kell tüntetni a „Civil pályázat” szöveget.

6. A pályázatokat elbírálja: Medgyesegyháza Városi Önkormányzata Képviselő-testülete

7. Az elbírálás ideje: 2015. márciusi rendes Képviselő-testületi ülés

8. A nyertes pályázókkal elszámolási kötelezettséget is tartalmazó támogatási szerződést köt az önkormányzat. E kötelezettségnek a megvalósított projektről, felhasználásról szóló pénzügyi és szakmai beszámolóval, valamint bizonylatok csatolásával kell eleget tenni. A szöveges beszámolót elektronikus formában is meg kell küldeni a medgyes@medgyesegyhaza.hu e-mail címre.

Amennyiben

• a támogatási összeg nem a szerződésben foglalt célra kerül felhasználásra, vagy
  • a beszámolást elmulasztják határidőre benyújtani, vagy
  • a felhasználás nincs megfelelően, számlákkal igazolva,
    úgy az a támogatási összeg azonnali visszafizetését vonja maga után, és újabb támogatási pályázat tárgyévi valamint az azt követő évi benyújtására nincs lehetőség.

A pályázati feltételekkel, tudnivalókkal kapcsolatban további felvilágosítás a Polgármesteri Hivatalban kérhető. (Tel.: 68/440-000)

Medgyesegyháza, 2015. február 17.

dr. Nagy Béla György
polgármester