KSH önkéntes adatszolgáltatás

2015.03.23.

KSH - önkéntes adatszolgáltatáson alapuló lakossági adatfelvétel

Medgyesegyháza területén, a KSH elnöke által 2015. évre engedélyezett önkéntes adatszolgáltatáson alapuló lakossági adatfelvételeket hajt végre, a korábbi évek gyakorlata szerint.

A felvételek Országos Statisztikai Adatgyűjtési Program (OSAP) szerinti nyilvántartási száma és neve:

2153 Háztartási költségvetési és életkörülmény adatfelvétel havi naplóvezetés (havonta)

2154 Háztartási költségvetési és életkörülmény adatfelvétel havi naplóvezetéshez kapcsolódó éves kikérdezés (március 16 - május 15)

Az összeírási munkát a Központi Statisztikai Hivatal megbízásából a Statek Kft., igazolvánnyal ellátott kérdezői végzik. A válaszadásra kijelölt háztartások címét véletlenszerűen választottuk ki a statisztikai mintavétel reprezentativitásának szabályait követve. A válaszadás a kijelölt háztartásban élők számára önkéntes, részvételükkel nagymértékben hozzájárulnak az országról, régióról, készülő hiteles statisztikák előállításához.

Az adatfelvételek kizárólag statisztikai célból történnek, és az adatok csak összesített formában, a személyes azonosíthatóság lehetősége nélkül kerülnek nyilvánosságra. Az egyedi adatokat bizalmasan kezeljük, azok mások számára nem hozzáférhetőek. Az adatgyűjtés során a statisztikáról szóló 1993. évi XLVI. törvénynek, valamint az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvénynek megfelelően járunk el.

A lakosság és az önkormányzat részére munkanapokon 8 és 16.30 óra között a 66/322-196-os telefonszámon a KSH Békéscsabai osztály munkatársai készséggel adnak felvilágosítást. Az adatgyűjtések módszertanával és a kutatási eredményekkel kapcsolatosan a www.ksh.hu internetes oldal nyújt tájékoztatást, elsősorban az Adatszolgáltatóinknak — Nyomtatványok — Önkéntes adatgyűjtések menüpont alatt.

Polgármesteri Hivatal