Tájékoztató a szociális igazgatásról, a gyermekek pénzbeli és természetbeni ellátásairól szóló önkormányzati rendeletek módosításáról

2011.12.01.

TÁJÉKOZTATÓ

a szociális igazgatásról, a gyermekek pénzbeli
és természetbeni ellátásairól szóló önkormányzati rendeletek módosításáról

Medgyesegyháza Városi Önkormányzat Képviselő-testülete a szociális igazgatásról, pénzbeli és természetbeni ellátásokról szóló 5/1993. (IV. 13.) Ök. rendeletét valamint a gyermekek pénzbeli és természetbeni támogatásáról szóló 11/1997. (X.29.) önkormányzati rendeletét a 2011. november 2-án megtartott ülésén módosította.

A módosítás szerint a Képviselő-testület döntési jogkörét átruházta a Szociális és Oktatási Bizottságára, mely az átmeneti segély, gyógyszertámogatás, és rendkívüli gyermekvédelmi támogatás iránt benyújtott kérelmeket érinti.

A rendeletmódosítással az érintett ügyek intézési határideje rövidíthető, mivel a benyújtott kérelmek nagyobb száma esetén a Szociális és Oktatási Bizottság nincs kötve a Képviselő-testület soros üléséhez, akár két hetenkénti időpontokban is tervezhető az átmeneti segély, gyógyszertámogatás, és rendkívüli gyermekvédelmi támogatás, illetve a már korábban átruházott lakásfenntartási támogatás iránt benyújtott kérelmek elbírálása.

Az elbírálás során természetesen a Szociális és Oktatási Bizottság is a vonatkozó hatályos jogszabályok alkalmazásával dönt.

a rendeletek elérése:

Medgyesegyháza, 2011. november 21.

Polgármesteri Hivatal