Tájékoztató az önkormányzati hatáskörben megállapított díjak változásairól

2011.12.19.

Tájékoztató az önkormányzati hatáskörben megállapított díjak változásairól

Tájékoztatjuk Medgyesegyháza polgárait, hogy Medgyesegyháza Városi Önkormányzat Képviselő-testülete a 2011. novemberi ülésén döntött az önkormányzati hatáskörben megállapított különféle díjak 2012. évi összegéről. Az alábbiakban erről kívánunk tájékoztatást adni.

1. Az ivóvíz-szolgáltatás és szennyvízkezelés legmagasabb hatósági díjairól szóló 4/1998.(III.25.) Ök. rendelet alapján:

Az Önkormányzat tulajdonát képező víziközmű szolgáltatási díjaként a Képviselő-testület:

Vállalkozók, vállalkozások részére

a) ivóvízdíjként 350.- Ft/m3

b) csatornahálózaton keresztül történő szennyvízelvezetés, tisztítás és kezelés díjaként / csatornadíj/ 542.- Ft/m3

c) szippantott kommunális szennyvíz-szállítás, tisztítás és kezelés díjaként /szippantott szennyvízdíj/ 1.721,- Ft/m3

Lakosság és intézményi fogyasztók részére

d) ivóvízdíjként 275.- Ft/m3

e) csatornadíjként 426.- Ft/m3

f) szippantott szennyvízdíjként 1.355.- Ft/m3 nettó hatósági díjat állapít meg.

A díjakat első ízben a 2012. január havi fogyasztást megállapító óraleolvasások számlázása során fogja alkalmazni a szolgáltató.

2. A helyi környezet védelméről, valamint a településtisztaságról és a településen kötelező köztisztasági szolgáltatás ellátásáról szóló 28/2001. (XII.20.) Ök. rendelet alapján:

A korábbi szolgáltatóval kötött 10 éves közszolgáltatási szerződés megszűnt, 2012. január 1-től Medgyesegyházán a szolgáltatást a Békés-Manifest Közszolgáltató Nonprofit Kft. (5746 Kunágota, Rákóczi út 9. ) végni. A szolgáltatáshoz a jelenlegi edényzetet fogja a szolgáltató használni, illetve a gyűjtés idejében sem fog változás történni, így a lakosság részére ez változást nem jelent.

A 2012. január 1-től érvényes szemétszállítási díjak:

• 60 literes szabvány gyűjtőedény (kuka) 440.- Ft/hó + ÁFA
  • 80 literes szabvány gyűjtőedény (kuka) 596.- Ft/hó + ÁFA
  • 120 literes szabvány gyűjtőedény (kuka) 776.- Ft/hó + ÁFA
  • 240 literes szabvány gyűjtőedény (kuka) 1.552.- Ft/hó + ÁFA
  • 1100 literes szabvány gyűjtőedény (kuka) 7.106.- Ft/hó + ÁFA
  • Többlethulladék elszállítására a Szolgáltatótól beszerezhető emblémázott gyűjtőzsák ára 315.- Ft/db + ÁFA

A lakossági díjtételek tartalmazzák a hulladéklerakási díjat, az évi egy alkalommal szervezett lakossági lomtalanítási akciót is és az évi egy alkalommal szervezett veszélyes hulladékgyűjtési akciót.

3. A közterület-használat rendjéről szóló19/2005.(X.26.) Ök. rendelet alapján:

A közterület-használati díjak minden díjkategóriában egységesen 4,2 % mértékben emelkednek 2012. január 1-től.

4. A piacról és vásárról szóló12/1995. (VII.5.) Ök. rendelet alapján:

A piacon fizetendő helyhasználati díjakat a Képviselő-testület a 2011. évi mértékben hagyta jóvá. Az őstermelők, kistermelők érdekében pedig kedvezményt vezetett be.

E szerint 2012. január 1-től az élelmiszer-piacon az őstermelők, kistermelők a földről, vagy saját állványról végzett árusítás esetén 1 m2 területnagyságig díjmentes, az 1 m2 feletti rész után pedig a 2011 évi díjat (112,- Ft/ m2 ) kell megfizetni.

5. A lakások és helyiségek bérletéről és elidegenítéséről szóló 18/1993. (XII. 21.) Ök. rendelet alapján:

Az önkormányzati tulajdonú bérlakások lakbére, és az önkormányzati tulajdonú nem lakás célú helyiségek bérleti díja 4,2%-al emelkedik 2012. január 1-től.

Polgármesteri Hivatal

PDF változat letöltése