A hivatal szolgáltató jellegének meg kell maradnia

2011.12.22.

A hivatal szolgáltató jellegének meg kell maradnia

Medgyesegyházán idén december elsejétől új jegyző foglalta el hivatalát Dr. Horváthné Dr. Barta Edit személyében, aki 1995-ben lett jogász, 1999-ben szakvizsgázott. A közigazgatásban széleskörű szakmai tapasztalattal bíró hölgy Gyuláról jár át dolgozni a településünkre, előtte több mint 20 évig munkája is a fürdővároshoz kötötte.

Alig telt el három hét, amióta megérkezett, de máris fél tucat alkalom kínálkozott, ahol találkozhattak vele a lakosok, itt volt a Karácsonyváró ünnepünkön is.

Az ismerkedés szakaszában vagyok, ismerkedem a településsel, az önkormányzati intézményekkel, a kollégákkal. Próbálom belakni az irodámat, megtalálni a saját helyem minden értelemben. Eddig mindössze egy munkahelyem volt, 23 évig a gyulai városházán dolgoztam, 10 éves munkáltatói jogkört is magában foglaló vezetői tapasztalattal rendelkezem.

Végigjártam a közigazgatási ranglétrát. Voltam szervezési ügyintéző, szociális ügyintéző, szociális- és gyámügyi csoportvezető, felügyeltem gazdálkodást, vagyonhasznosítást, de még építésügyeket is. Közben vezető jogtanácsos, az utóbbi 10 évben, pedig aljegyző lettem- kezdte a bemutatkozást.

• Ön, szakmai körökben sikeres nő hírében áll, mégis mi késztette a változtatásra?

- Szeretem a kihívásokat. Aljegyzőként második ember voltam a hierarchiában, többre vágytam, ami így középkorúként azt hiszem még egészséges emberi törekvés. A szakmai tapasztalataim és sikereim arra sarkallnak, hogy még ha egy kisebb lélekszámú helységben is, de profizmussal irányítsak egy jól működő hivatalt. Medgyesegyháza ideálisnak tűnik e cél megvalósításához.

• Hogy tetszik a település?

- Egyre jobban. Volt egy-két ismerősöm, akitől már hallottam a medgyesiekről, a Dinnyefesztiválról, arról nem is beszélve, hogy amióta csak visszaemlékszem az itteni görögdinnyét kerestük mindig a piacon. Sose okozott csalódást!
Az Internetről is próbáltam tájékozódni. Nem titok, hogy férjemmel és 16 éves lányunkkal, még az álláspályázat elbírálása előtt egy este kocsiba ültünk és körbeautóztuk a várost. Borzasztóan tetszett, hogy szinte minden utcát aszfalt borít, hogy rendezett a park, modern a sétány. Azt éreztem, jó hely lehet!
Bár az út Kétegyházától idáig, hú! A párom viccesen emlegeti is, hogy reméli, meglesz a fácánunk Karácsonyra!

• Milyennek találja a polgármesteri hivatalt?

- Úgy érzem néhány hónap elegendő lesz ahhoz, hogy átlássam a teljes helyi önkormányzat és intézményei, valamint a hivatal működési mechanizmusait. Az már most kirajzolódott, hogy fel kell pörgetni a rendszert, ami nem lesz könnyű, mert azt érzékelem, hogy a kollégák nehezen indulnak a változások, változtatások felé. Menedzser típusú szemléletem van, amihez jó kommunikációs és koordinációs képesség is társul. Abszolút csapatjátékosnak tartom magam. Mindezeket szeretném úgy kamatozatni, hogy Medgyesegyházán mind az ügyintézés, mind a döntések előkészítése és végrehajtása szakmailag színvonalas, alapos és jogszerű legyen minden tekintetben.

• Első teendők?

- Költségvetés és költségvetés, testületi ülésre év végi döntések előkészítése, éppen most kaptam meg mindenkinek a személyi anyagát, át fogom tekinteni a munkaköri leírásokat is. Ezután jöhet csak a kollégák közelebbi megismerése, az egyedi ügyek átbeszélése, az iratminták egységesítése és így tovább sorba minden egyéb.

Egy fő elvet az apparátusomnak mindenképp szem előtt kell tartania. Azt, hogy a polgármesteri hivatal szolgáltató jellegének meg kell maradnia, munkánkat a lakosság szolgálatába kell állítanunk, ügyfélbarát módon!

forrás: Medgyesegyházi Hírlap