Tevékenységre vonatkozó adatok

Tevékenységre, működésre vonatkozó adatok

A szerv alaptevékenysége, feladat- és hatásköre:

A közfeladatot ellátó szerv feladatát, hatáskörét és alaptevékenységét meghatározó, a szervre vonatkozó alapvető jogszabályok, állami irányítás egyéb jogi eszközei, valamint a szervezeti és működési szabályzat vagy ügyrend listája:

Az államigazgatási, önkormányzati és egyéb hatósági ügyekben az ügyintézéshez szükséges dokumentumok, okmányok felsorolása:

Hatósági ügyek intézésének rendjével kapcsolatos feladatok:

Az államigazgatási, önkormányzati és egyéb hatósági ügyekben az eljárási illetékek, igazgatási szolgáltatási díjak összege:

Az eljárási illetékekre vonatkozó rendelkezéseket az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény tartalmazza. Az okmánykiállítással kapcsolatos illetékek megtalálhatók a www.nyilvantarto.hu oldalon.

• Lakcím fiktívvé nyilvánítása - 2.200,-Ft
  • Szőlő-, gyümölcsöstelepítés engedélyezése - 2.200,-Ft
  • Állatotthonok működésének engedélyezése, működési engedély felülvizsgálata, a működés ellenőrzése - 2.200,-Ft
  • Állatvédelmi ügyek - 2.200,-Ft
  • Földgázellátással kapcsolatos ügyekben az elosztói engedélyes feljogosítása a fogyasztói helyre történő bejutásra, amennyiben a fogyasztó megtagadja a fogyasztást mérő berendezés leolvasását, ellenőrzését, illetve a fogyasztói berendezés ellenőrzését - 2.200,-Ft
  • Haszonállat- és ebtartási ügyek - 2.200,-Ft
  • Szabálysértési ügyek:
    • Illetékmentes,
    • Kivéve: becsületsértés, magánlaksértés, az illeték összege 3.000,-Ft, jogorvoslat illetéke - 3.500,-Ft
  • Igazolás kiadása szabálysértési büntetlen előéletről - 2.000,-Ft
  • Működési engedély
    • kiadása 10.000 Ft,
    • módosítása 3.000 Ft. /illetékbélyeg
  • Kereskedelmi tevékenység bejelentése - 2.200,-Ft
  • Szálláshelyet idegenforgalmi célból hasznosító magánszemélyek nyilvántartásba vétele és ellenőrzése - 2.200 Ft /illetékbélyeg/
  • A nem üzleti célú közösségi, szabadidős szálláshely-szolgáltatók közhitelű nyilvántartásba vétele és ellenőrzése - 2.200 Ft /illetékbélyeg/
  • II. kategóriába tartozó játéktermek létesítésével kapcsolatosan szakhatósági állásfoglalás kiadása - 2.200 Ft /illetékbélyeg/
  • Közterület használati engedély kiadása, ellenőrzése - 2.200,-Ft

Az államigazgatási, önkormányzati és egyéb hatósági ügyekben az alapvető eljárási szabályok, ezek magyarázata, az ügyintézést segítő útmutatók, az ügymenetre vonatkozó tájékoztatás:

Az államigazgatási, önkormányzati és egyéb hatósági ügyekben az eljárást megindító irat benyújtására szolgáló postacím ügyfélfogadási vagy közönségkapcsolati cím és nyitvatartási idő:

• cím: 5666 Medgyesegyháza, Kossuth tér 1.
  • Telefon: 68/440-000
  • Központi fax: 68/440-860
  • E-mail: medgyes@medgyesegyhaza.hu

Ügyfélfogadási idő